تحریم‌ها تمام شد - چراغ گوگل در چین دوباره روشن می‌شود

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- به زودی چشم‌بادامی‌های چینی می توانند از گوگل بدون تحریم استفاده کنند!

تحریم ها تمام شد / چراغ گوگل در چین دوباره روشن می شود

کمپانی گوگل تحریم علیه چین را برمی‌دارد و حالا کاربران اندرویدی در این کشور می‌توانند خوشحالی خود را ابراز کنند، چراکه اپ‌استور گوگل دوباره بازشده ومی توانند از سرویس‌های مرتبط استفاده کنند.

روز و تاریخ دقیق افتتاح فروشگاه گوگل و گوگل پلی مشخص نشده اما کمپانی آمریکایی در حال کار با شرکای چینی خود است تا با راه‌اندازی هسته سرویس‌های خود مانند جی میل، گوگل مپ که در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها بلوکه‌شده بود، به حالت عادی بازگردد.

همچنین اوایل این هفته گوگل اعلام کرد سیاست‌های خود در قبال توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری چینی در بخش اندروید را تغییر می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با ساخت و عرضه اپلیکیشن‌های مربوطه، با ۱۳۰ کشور جهان مراوده نرم‌افزاری از طریق گوگل پلی داشته باشند.

البته چینی‌ها مدت‌هاست به دلیل تحریمی که از سوی گوگل علیه آن‌ها اعمال‌شده، فروشگاه‌های مستقل خود را راه‌اندازی کرده و اپ های اندرویدی را توزیع می‌کنند. گوگل فهمیده است که سیاست تحریم علیه چین به ضرر خود تمام‌شده و حالا با بازگشت به بازار پرجمعیت چین، قصد درآمدزایی دارد. البته گوگل زیرساخت مناسبی در چین ندارد و بحث سخت‌افزاری و استقرار سرورهای خود را به دلیل محدودیت‌های تعریف‌شده داخلی چین، هنوز دنبال نکرده است.

در سال ۲۰۱۰ و بدنبال راه‌اندازی دیوار اینترنتی توسط چین و مانیتور کردن کاربران چینی توسط ۲ میلیون کارمند، گوگل از چین خارج شده و این کشور را تحریم نرم‌افزاری کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه