تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می‌شود

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- خبر خوب برای کاربران ایرانی: تعرفه اینترنت موبایل از ابتدای دی ماه، ارزان و تک نرخی می شود!

تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می شود

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، محمود واعظی با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی گفت: در گذشته نرخ GPRS ایرانسل هر کیلو بایت ۵ ریال در ساعات اوج مصرف بود و برای همراه اول هر کیلو بایت ۴ ریال اعمال می‌شد.

وی ادامه داد: در گذشته نرخ اینترنت موبایل نسل ۳ و نسل دو متفاوت بود. اما با تصمیمی که در این کمیسیون گرفته شد؛ نرخ همه خدمات از نسل ۲ و ۳ و بالاتر به هر کیلو بایت نیم ریال خواهد رسید.

او با بیان اینکه این تصمیم بر اساس نظرسنجی های مردمی و گزارش کارشناسان انجام شده افزود: با این تصمیم، شرایط جدیدی برای ارائه خدمات به مردم اعمال می شود.

واعظی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰ درصد مشترکان دیتا از بسته‌های ارائه شده توسط اپراتورها استفاده می کنند ادامه داد: قیمت برخی بسته ها یک دهم ریال است که استفاده ازآنها برای مردم، بسیار مقرون به صرفه و هم اکنون نیز قابل استفاده است.

وی به فرصت یک ماهه به اپراتورها برای استفاده از نرخ جدید دیتای موبایل اشاره کرد و افزود: نوع تکنولوژی در قیمت تاثیر ندارد و نسل ۳ و ۴( LTE) با همان نرخ نیم ریال ارائه می شود.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره اختلالات صوت و دیتا در ارائه خدمات اپراتورها به مردم گفت: به روز کردن آنتن‌های تلفن همراه دلیل اصلی این اختلالات است.

وی با بیان اینکه دغدغه ما در وزارت ارتباطات افزایش کیفیت در ارائه سرویس‌ها به مردم است افزود: در نشستی که با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران داشته‌ایم، شکایات ثبت شده مردم از طریق سامانه ۱۹۵ و دغدغه‌های مردم عنوان شد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: خوشبختانه همکاران ما در اپراتورها به مشکلات مردم واقف هستند و همراه اول علت اختلالات را نصب دکل های نسل ۳ و بازسازی دکل‌های قدیمی BTS نسل دو عنوان کرده است که امیدواریم با تقسیم بندی عملیات توسعه‌ای، اختلالات به حداقل برسد.

واعظی بر حمایت و همکاری شهرداری تهران در این زمینه تاکید کرد و افزود: ارائه خدمات ارتباطی بخشی از خدمت رسانی به مردم است که امیدواریم شهرداری نیزدر این زمینه با اپراتورها همکاری لازم را داشته باشد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه