رقابت مایکروسافت با سه شرکت چینی برای خرید بلاک‌بری

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- با از راه رسیدن گوشی‌هایی همچون آیفون بلاک‌بری به حاشیه رانده شد.

رقابت مایکروسافت با سه شرکت چینی برای خرید بلاک بری

مایکروسافت به جمع سه شرکت چینی هواووی، شیوامی و لنووو پیوست که گفته می‌شود در تلاش برای خرید بلاک‌بری به منظور تقویت جایگاه خود در بازار محصولات همراه هستند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، بلاک‌بری در سال‌های دور در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند مناسب برای صاحبان مشاغل اعتبار خوبی داشت، اما در چند سال گذشته با از راه رسیدن آیفون و دیگر گوشی‌های پیشرفته لمسی به حاشیه رانده شده بود.

این شرکت سرانجام در سال گذشته مجددا به سودآوری رسید و همین امر باعث شده تا غول‌های دنیای محصولات همراه به خرید بلاک‌بری علاقمند شوند.

بررسی‌های مؤسسه Good Technology نشان می‌دهد تنها یک درصد از صاحبان مشاغل و کاربران تجاری از گوشی‌های هوشمند مجهز به ویندوز‌فون استفاده می‌کنند.

این آمار برای مایکروسافت امیدوارکننده نیست و لذا این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری‌ها و تجربیات بلاک‌بری جایگاه متزلزل خود را تقویت کند.

لازم به ذکر است که ۷۳ درصد از کاربران تجاری از iOS و ۲۶ درصد از سیستم‌عامل آندروید استفاده می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند مایکروسافت در صورت خرید بلاک‌بری از آن برای تقویت خدمات اینترنتی در وسایل نقلیه ، ارتقای پلاتفورم همراه خود و همین‌طور ارتقای سرویس‌های مخابراتی هم استفاده می‌کند.

آنها می‌افزایند که رقبای چینی مایکروسافت برای خرید بلاک‌بری با موانعی از سوی رگولاتورهای آمریکا و اروپا هم مواجه می‌شوند که ناشی از نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی است و لذا مایکروسافت شانس بیشتری برای خرید بلاک‌بری کانادایی دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه