غول جدید از چین می‌آید

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- زیائومی فعلا که سامسونگ را در چین پشت سر گذاشته! باید دید می‌تواند در بازار جهانی هم موفقیت کسب کند یا خیر!

غول جدید از چین می آید

شرکت گوشی‌های همراه زیائومی، رقیب سرسختی چون سامسونگ را در بازار چین جا گذاشت و به بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه در بازار چین تبدیل شد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، به نقل از بلومبرگ، شرکت چینی زیائومی که تنها چهار سال از تاسیس آن می گذرد در سه ماه گذشته با سه برابر کردن فروش گوشیهای هوشمند خود به غولی تبدیل شده و با جا گذاشتن شرکت سامسونگ، به رده اول شرکتهای بزرگ سازنده گوشی همراه در این کشور که بزرگترین بازار تلفن همراه جهان محسوب می‌شود رسید.

این شرکت که در پکن مستقر است در سه ماهه دوم سال جاری ۱۵میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه فروخته و ۱۴ درصد بازار چین را در اختیار خود قرار دارد. شرکت سامسونگ در همین بازه زمانی با فروش ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه گوشی و در اختیار گرفتن حدود ۱۲ درصد سهم بازار در رده دوم بازار چین قرار گرفته است.

مصرف‌کنندگان چینی به تولیدکنندگان داخلی گوشی همراه در این کشور اقبال نشان می‌دهند. این در حالی است که اپل در سه ماهه گذشته فروش خود را در چین ۵۸ درصد افزایش داده و تنها تولیدکننده خارجی است که در بین ۱۰ شرکت بزرگ سازنده گوشی همراه در چین قرار دارد.

زیائومی با فروش گوشیهای ارزان قیمت تری نسبت به رقبا جایگاه خود را در بین آنها تثبیت کرده است.

جسیکا کیو‌ - تحلیلگر بازار تکنولوژی در سنگاپور - گفت: شرکت زیائومی پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در خارج از چین دارد.

در سه ماهه دوم سال جاری در مجموع ۱۰۸میلیون و ۵۰۰ هزار گوشی هوشمند در بازار چین فروخته شده که حدود ۳۷ درصد مجموع بازار جهانی این دستگاه است.

شرکت لنوو نیز در این بازه زمانی با فروش ۱۳ میلیون دستگاه گوشی در رده سوم بزرگترین تولیدکنندگان گوشی همراه در چین قرار گرفته است.

زیائومی ماه گذشته فروش گوشیهای خود را در بازار هند نیز شروع کرد. این شرکت در بیست و نهم ژوئیه همزمان با شروع فروش گوشیهای خود در هند ظرف پنج ثانیه ۲۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند mi۳ را به فروش رساند.

زیائومی که ارزش شرکتش ۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، تقریبا فروش خود را در نیمه اول امسال چهار برابر کرده است.

این شرکت در نیمه اول امسال ۲۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته که تقریبا چهار برابر فروش آن در دوره مشابه سال قبل است. زیائومی در نیمه اول سال گذشته هفت میلیون و ۳۰ هزار دستگاه گوشی فروخته بود.

لی جان، موسس شرکت زیائومی، اعلام کرده که این شرکت فروش صد میلیون دستگاه گوشی را برای سال آینده هدفگذاری کرده است.

این در حالی است که دفتر رسانه‌ای این شرکت برای اظهارنظر دراین باره در دسترس نبود. سامسونگ هفته گذشته ضعیف‌ترین سود سه ماهه خود را در دو سال گذشته ثبت کرد و از این رو بودجه بازاریابی برای گوشیهای ارزانتر خود به منظور ارتقای رقابت را بیشتر کرده است. فروش این شرکت در چین نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است.

کیم هیونگ جو - نایب رییس تیم برنامه ریزی استراتژیک موبایلی سامسونگ - در جمع سرمایه گذاران این شرکت گفت: ما واکنش شدیدتری به بازارهای ضعیف تا متوسط در چین نشان خواهیم داد زیرا در حال حاضر به سرعت در حال رشد هستند. این نگرانی وجود دارد که این رقبا روی سودآوری سامسونگ در کوتاه مدت تاثیر بگذارند اما ما فروش خود را برای حفظ سود افزایش خواهیم داد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه