فقط یک‌پنجم سازمان‌های کوچک سراغ بیگ دیتا می‌روند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

جوان ایرانی- سرمایه‌گذاری‌های محدود و عدم بهره‌مندی از مدیران IT کارآمد مهم‌ترین دلیل عدم سرمایه‌گذاری سازمان‌های کوچک روی کلان داده‌ها است.

فقط یک پنجم سازمان های کوچک سراغ بیگ دیتا می روند

تنها ۱۸ درصد از سازمان‌های کوچک و ۵۷ درصد از سازمان‌های متوسط از ابزارهای هوشمند تجاری و راهکارهای تحلیل داده بهره می‌برند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از Entrepreneur، مرکز تحقیقاتی SMB Group در گزارش جدید خود اعلام کرد بسیاری از کسب و کارهای کوچک تمایلی به سرمایه‌گذاری روی نسل جدید فناوری‌ها ندارند.

بررسی‌ها نشان داده است سرمایه‌گذاری‌های محدود و عدم بهره‌مندی از مدیران IT کارآمد برای بهره‌مندی از نسل جدید فناوری‌های سازمانی باعث شده است تا میزان تمایل کسب‌ و کارها در جهان برای استفاده از ابزارهای تحلیلی کلان‌ داده‌ها کاهش یابد.

صاحبان کسب و کارهای کوچک و مدیران IT در سازمان‌ها به این مفهوم نادرست رسیده‌اند که کلان داده‌ها(Big Data) بسیار پیچیده هستند و ابزاری محسوب می‌شوند که فقط سازمان‌های بزرگ می‌توانند از آن بهره ببرند.

فقط یک‌پنجم سازمان‌های کوچک سراغ بیگ دیتا می‌روند - تصویر 2

از آنجایی که سازمان‌های کوچک و متوسط(SMB) ارزش اطلاعات را برای پیشبرد اهداف خود به خوبی درک کرده‌اند، تولیدکنندگان ابزارهای سازمانی در تلاشند نسل جدید راهکارهای تحلیلی مخصوص کلان داده‌ها را مخصوص این دسته از کسب و کارها تولید کنند.

مرکز SMB Group پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد بیشتری از سازمان‌های کوچک و متوسط در سراسر جهان سراغ راهکارهای مخصوص کلان داده‌ها خواهند رفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه