میزان فروش آیفون 6S نسبت به آیفون ۶ کاهش یافته است

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- تحلیلگران، مدیران اپل را درباره فروش آیفون جدید، ناامید می‌کنند!

میزان فروش آیفون 6S نسبت به آیفون ۶ کاهش یافته است

با معرفی آیفون 6 اس، اپل توانست رکورد پیش فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در سال گذشته را جا به جا کند و به فروش 13 میلیون واحد در هفته نخست دست یابد.

بنابر نظر تحلیلگر Pacific Crest Securities، جان وین، میزان تقاضای اپل برای خرید اجزای مورد استفاده در موبایل جدید، بعد از فروش کم‌تر از انتظار هفته اول، تا ۱۵ درصد کاهش یافته. این خبر، از چندین منبع مختلف در صنعت تولید چیپ به دست آمده است.

وین در تحلیل خود می‌نویسد که انتظار دارد اپل تا سه ماهه آخر سال جاری، چیزی در حدود 67 میلیون واحد از آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را به فروش برساند که تا حد قابل توجهی، از رقم پیش‌بینی شده 75-80 میلیون واحدی سایر تحلیلگران کم‌تر است.

باید به خاطر داشت این اولین‌بار نیست که خبری از کاهش میزان تقاضای اپل می‌شنویم.

چند هفته پیش، گزارشی از سوی Digitimes منتشر شد که ادعا می‌کرد اپل، میزان عرضه دستگاه‌های خود در سه ماهه آخر سال 2015 را روی تعداد تخمینی 65 الی 70 میلیون نگه داشته است؛ اطلاعاتی که حالا می‌توان آن را موثق قلمداد کرد.

در اوایل تابستان گذشته نیز، برخی از تحلیلگران گفتند که اپل احتمالا با عرضه نسل آیفون‌های 6 اس، با رشد منفی مواجه خواهد شد.

اگرچه بسیاری به صورت واقع‌بینانه به فروش سه ماهه آخر سال 2015 اپل نگاه می‌کنند، اما هنوز برخی دیگر باور دارند که لاین‌آپ آیفون 6 اس، می‌تواند به راحتی نسل آیفون 6 را از نظر فروش پشت سر بگذارد.

کیتی هوبرتی، انتظار دارد که اپل در سال مالی 2016، از رشد 7 درصدی سال به سال خود در فروش موبایل‌های هوشمند خبر دهد.

به عقیده وی، وفاداری خریداران آیفون و نیز چرخه کوتاه مدت عرضه آپدیت برای پلتفرم iOS، به این روند کمک خواهد کرد.

منبع : ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه