نخستین روبوت انسان‌نمای خانگی وارد بازار شد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

جوان ایرانی- این روبوت انسان‌نما که قد آن 1.2 متر است برحسب تجارب قبلی احساسات طرف مقابل خود را حدس می‌زند و از رفتار انسان‌ها می‌آموزد.

نخستین روبوت انسان نمای خانگی وارد بازار شد

"ماسایوشی سان"(Masayoshi Son) میلیاردر جوان ژاپنی اعلام کرد که از تابستان آینده عرضه گسترده روبوت انسان‌نما و خانگی Pepper را در فروشگاه‌های شرکت مخابراتی Sprint در آمریکا آغاز می‌کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، شرکت مخابراتی SoftBank به عنوان تولیدکننده این روبوت انسان‌نما و خانگی توضیح داد که تاکنون حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ سفارش برای استفاده از روبوت Pepper در شرکت‌های مالی، رستوران‌ها و مراکز آموزشی دریافت کرده است.

این روبوت انسان‌نما که قد آن ۱.۲ متر است می‌تواند حرکات موزون و نمایشی انجام دهد، اطرافیان خود را سرگرم کند، برحسب تجارب قبلی احساسات طرف مقابل خود را حدس بزند و از همه مهم‌تر، از رفتار انسان‌ها بیاموزد.

گفته می‌شود که فروش این روبوت هوشمند از فوریه سال آینده با قیمت ۱۹۸ هزار ین(۱۴۰۰ یورو) در کشور ژاپن آغاز می‌شود و پس از آن به دست کاربران در دیگر کشورهای جهان می‌رسد.

نخستین روبوت انسان‌نمای خانگی وارد بازار شد - تصویر 2

"ماسایوشی سان" اعلام کرد که در سال ۲۰۱۰ برنامه‌ای در دست داشت که بتواند روبوت‌های هوشمند را وارد زندگی روزمره مردم کند و هم‌اکنون به این هدف رسیده است.

این روبوت هوشمند علاوه بر آنکه می‌تواند به صورت صوتی با اطرافیان خود رابطه برقرار کند، یک نمایشگر لمسی بزرگ را روی سینه خود شامل می‌شود که همه اطلاعات از این طریق در اختیار اطرافیان قرار می‌گیرند.

نخستین روبوت انسان‌نمای خانگی وارد بازار شد - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه