نمایشگر ۳D جدید توشیبا نیازی به عینک نخواهد داشت

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

نمایشگر ۳D جدید توشیبا نیازی به عینک نخواهد داشت

نمایشگر ۳D جدید توشیبا نیازی به عینک نخواهد داشت

 در سال ۲۰۱۴ بیشترین توجه به تلویزیون های ۴K و خمیده معطوف شد و این توجه حتی جایگاه نمایشگرهای سه بعدی و عینک های اکتیو را تحت تأثیر قرار داد.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از دیجیاتو ،  توشیبا یکی از نام هایی بود که لپ تاپ ۴K خود را در فروردین امسال عرضه کرد. ال جی هم حالا از جمله برندهای مطرح بازار است که تلویزیون های خمیده ۴K آن طرفداران زیادی دارد و سامسونگ آخرین نامی بود که با عرضه یک مانیتور خمیده ۴K به جرگه عرضه کنندگان این فناوری پیوست.

 

اپل اما، پای را فراتر نهاده و چندی پیش نسخه ۵K از iMac را رونمایی کرد. کمی بعد دل سیستم جدیدش موسوم به ۵k Smart Desk را معرفی نمود و سامسونگ هم وعده داد تا در سال ۲۰۱۵ یک گوشی جدید مجهز به نمایشگر خمیده را عرضه نماید.

 

در سوی دیگر این میدان توشیبا قرار دارد که آن نیز به پیروان این روند پیوسته و در صدد آن است که نمایشگرهای ۸K خود را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به دنیا عرضه کند.

 

اما این کمپانی بسیار مصمم است که نقشی پررنگ را در اوج گرفتن دوباره بازار نمایشگرهای سه بعدی ایفا کند. فقدان محتوی سه بعدی ساخته شده توسط خود کمپانی های ارائه دهنده این نوع نمایشگر و عدم وجود عینک های راحت و مناسب برای مشاهده آن باعث بروز پدیده ای به نام خستگی چشم و سردردهای شدید و در نهایت مانع از همه گیر شدن این فناوری شده است.

 

اما غول فناوری ژاپن-توشیبا- مدعی است که موفق به ساخت سیستم جدیدی به نام لنز کریستال مایع GRIN شده است که نه تنها نیاز به استفاده از عینک را رفع می کند بلکه اثراتی که ممکن است باعث بدتر شدن کیفیت تصاویر در وضعیت دو بعدی به وجود بیاید را هم از بین ببرد.

 

براساس خبر منتشره از سوی توشیبا، پژوهشگران این کمپانی فناوری مذکور را روی یک نمایشگر ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل پیاده کرده اند و قرار است که آن را در نمایشگاه CES امسال در لاس وگاس رونمایی کنند.

 

توشیبا امید دارد که در آینده بتواند قابلیت تغییر وضعیت پخش تصاویر از دو بعدی به سه بعدی و بالعکس را روی محصولات خود بگنجاند تا امکان مشاهده محتوی روی نمایشگرهای دارای اندازه های مختلف و با زوایای دید متعدد فراهم شود.

 

شرکت مذکور در نظر دارد تا با ارائه این فناوری در نهایت، از آن روی دستگاه های موبایل تولیدی خود استفاده کند. با این کار کاربران می توانند بدون نیاز به در اختیار داشتن نمایشگر دوم، کیفیت تصاویر را به سادگی از وضعیت ۳D به حالت ۲D تغییر دهند.

 


 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه