کلان داده‌ها فقط در ۱۳ درصد سازمان‌های جهان تحلیل می‌شوند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

جوان ایرانی- بیش از ۶۰ درصد مدیران ارشد سازمان حاضر در این تحقیق اعلام کردند که کلان داده‌ها طی ۳ سال آینده صنعت آنها را با اختلال مواجه می‌کنند.

کلان داده ها فقط در ۱۳ درصد سازمان های جهان تحلیل می شوند

کلان داده‌ها(Big Data) به عنوان بلیت برنده در بازار رقابتی امروز معرفی می‌شوند و کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بازار آن در سال ۲۰۱۵ میلادی تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را بر اقتصاد جهانی برجا می‌گذارد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت،‌ توانایی به دست آوردن اطلاعات در سیستم معاملات، ترجیحات مشتری و سازگاری محصولات تولید شده با نیاز بازار از جمله وظایفی است که ابزارهای مربوط به کلان داده‌ها برعهده می‌گیرند و امکان پیش‌بینی وضعیت پیش رو را فراهم می‌آورند تا سازمان بتواند بهترین تصمیمات را برای حضور در بازار رقابتی اتخاذ کند.

نتایج حاصل از مطالعه جدید روی ۲۲۶ مدیر ارشد نشان داده است که میزان سازگاری سازمان‌های مختلف با ابزارهای مربوط به کلان داده‌ها رو به افزایش است.

برای سازمان‌هایی که به تازگی قصد بهره‌مندی از ابزار مخصوص کلان داده‌ها را دارند، استفاده از خدمات ابری ضروری به‌نظر می‌رسد.
بررسی جدید نشان داد در این فرآیند تنها ۳۶ درصد سازمان‌های جهانی از ابزارهای کلان داده‌ها مبتنی بر فضای ابری و سیستم‌های تحلیلی مربوط به آنها تا اندازه‌ای بهره می‌برند.

کلان داده‌ها فقط در ۱۳ درصد سازمان‌های جهان تحلیل می‌شوند - تصویر 2

در مقابل مشخص شده است تولیدکنندگان سیستم‌های تحلیلی تمایل دارند مشتریان خود را از فضاهای سنتی مربوط به کلان داده‌ها به فضای پردازش ابری انتقال دهند.

این بررسی توسط مرکز تحقیقاتی Capgemini انجام شد و کارشناسان در پایان آن دریافتند که استقرار ابزارهای مربوط به کلان داده‌ها برای سازمان‌ها یک اتفاق بزرگ و دشوار محسوب می‌شود.

بیش از ۶۰ درصد مدیران ارشد سازمان حاضر در این تحقیق اعلام کردند که کلان داده‌ها طی ۳ سال آینده صنعت آنها را با اختلال مواجه می‌کنند.

این بررسی مشخص کرد که تنها ۱۳ درصد سازمان‌ها در جهان ابزارهای مربوط به کلان داده‌ها را به طور کامل در اختیار گرفته‌اند و بخش اعظم فعالیت‌های سازمانی را به آن محول کرده‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه