گوگل دوباره مچ مایکروسافت را گرفت

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش نرم افزار:

جوان ایرانی- گوگل می‌گوید که این حفره امنیتی را در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴ شناسایی کرده و همان زمان مایکروسافت را از وجود آن مطلع ساخته است.

گوگل دوباره مچ مایکروسافت را گرفت

شرکت گوگل در سیستم رمزگذاری حافظه‌ای CryptProtectMemory مخصوص سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ حفره امنیتی جدید کشف کرد و توضیح داد که بر اساس طرح Project Zero خود ۹۰ روز به مایکروسافت زمان داده که این حفره امنیتی را برطرف کند و هم‌اکنون با پایان یافتن زمان مذکور، آن را به صورت عمومی معرفی می‌کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایتنا، به نقل از زد.دی.نت، این حفره امنیتی را "جیمز فورشاو"(James Forshaw) شناسایی کرد که پیش از این نیز یک نقطه آسیب‌پذیر دیگر را در ویندوز ۸.۱ کشف کرده بود و باعث بروز درگیری بین مایکروسافت و گوگل شد.

اینطور که فورشاو توضیح داده، این آسیب‌پذیری می‌تواند اطلاعات رمزگذاری شده سیستم را در معرض خطر قرار دهد و آنها را به اطلاعات در دسترس و قابل خواندن تبدیل کند.

گوگل می‌گوید که این حفره امنیتی را در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴ شناسایی کرده و همان زمان مایکروسافت را از وجود آن مطلع ساخته و به آنها اعلام کرده است که اگر طی دوره زمانی ۹۰ روز مشکل را برطرف نکنند، اطلاعات مربوط به آن را به صورت عمومی منتشر می‌کند.

گوگل دوباره مچ مایکروسافت را گرفت - تصویر 2

این خبر نشان می‌دهد که مایکروسافت طی سه ماه گذشته نتوانسته است این اختلال امنیتی را از میان بردارد و سیستم گوگل هم‌اکنون به صورت خودکار اطلاعات مربوط به آن را اعلام کرده است.

فورشاو در این خصوص توضیح داد: «مایکروسافت به ما اطلاع داد که برای رفع این مشکل برنامه‌ریزی کرده است و طی وصله‌های امنیتی که ژانویه روانه بازار می‌کند، این مشکل را نیز مرتفع می‌سازد. با توجه به اینکه در وصله‌های ماه ژانویه مشکل مذکور برطرف نشد، باید منظر وصله‌های فوریه ماند.»

طی یک هفته گذشته این دومین باری است که گوگل در مورد جزئیات مشکلات امنیتی سیستم‌عامل ویندوز افشاگری می‌کند و البته مایکروسافت از این اقدام بسیار عصبانی شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه