یک‌پنجم کارمندان، اطلاعات سازمان را روی فضای ابری ذخیره می‌کنند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- یک‌چهارم کارمندان آمریکایی به صورت روزمره ابزارهای ابری را مورد استفاده قرار می‌دهند.

یک پنجم کارمندان، اطلاعات سازمان را روی فضای ابری ذخیره می کنند

مرکز Sailpoint بر اساس مطالعه جدید خود دریافته است که ۲۴ درصد کارمندان در کشور آمریکا در محل کار خود از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری از جمله محصولات شرکت‌های Salesforce.com، Concur، Workday، DropBox یا DocuSign استفاده می‌کنند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از فوربز،‌ در گزارش این مرکز گفته شد در حالی که حدود یک‌چهارم کارمندان آمریکایی به صورت روزمره ابزارهای ابری را مورد استفاده قرار می‌دهند، در کشورهای منطقه اروپا بین ۱۴ تا ۲۱ درصد کارمندان این قبیل ابزارها و نرم‌افزارها را مورد استفاده قرار می‌دهند.

مرکز Sailpoint اعلام کرد که یک‌پنجم کارمندان بدون آنکه مرکز IT سازمان مطلع شود ابزارهای ابری را به کار می‌برند.
به گفته مرکز مزبور این مسئله می‌تواند تهدیدی برای امنیت سازمان باشد.

مرکز Sailpoint بر اساس این بررسی اعلام کرد که به کارگیری ابزارهای ابری به این صورت اصلا کار مناسبی نیست و سازمان‌ها باید در این زمینه آگاهی لازم را داشته باشند.

یک‌پنجم کارمندان، اطلاعات سازمان را روی فضای ابری ذخیره می‌کنند - تصویر 2

این بررسی روی ۱۰۰۰ کارمند در سازمان‌های مختلف انجام شد و کارشناسان در پایان به این نتیجه رسیده‌اند که یک کارمند از هر ۵ نفر اطلاعات سازمانی را روی ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری از جمله Dropbox یا Google Docs ذخیره می‌کند.

همچنین مشخص شد ۶۶ درصد کارمندان حتی پس از آنکه شغل خود را ترک می‌کنند، بازهم به ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات مبتنی بر فضای پردازش ابری دسترسی دارند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه