- اینترنت برای همه چیز - آغاز یک بحران جدید امنیتی

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

پیش بینی برای امنیت اینترنت در سال ۲۰۱۵

جوان ایرانی- به گزارش پاندا، حمله دستگاه‌های POS بانک‌ها برای سرقت مستقیم یا غیرمستقیم پول، در سال ۲۰۱۵ افزایش چشمگیری خواهد داشت.

شرکت‌های امنیت اینترنت هشدار می‌دهند که اتصال روزافزون ابزار و تجهیزات شخصی به شبکه جهانی وب، می‌تواند سال آینده میلادی را به ناامن‌ترین دوره تاریخ فناوری اطلاعات تبدیل کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایتنا،، پاندا سکیوریتی، تولیدکننده ضدویروس‌های خانگی و تحت شبکه نیز در همین زمینه اعلام کرد که "اینترنت برای همه چیز"(IOT) می‌تواند دستگاه‌های بیشتری را به اینترنت و یا به یکدیگر متصل کند و بنابراین انتشار سریع‌تر بدافزارها، تشکیل شبکه‌های بزرگ‌تر برای حمله به پایگاه‌های اطلاعاتی و افزایش دسترس پذیری قربانیان حملات سایبری را موجب شود.
بر همین اساس، سال ۲۰۱۵ را می‌توان سرآغاز یک فاجعه امنیتی در نظر گرفت که نشانه‌های واضح آن از همین حالا قابل مشاهده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های پاندا سکیوریتی، تجربه موفق هکرها و مجرمان سایبری در انتشار و بهره‌برداری از ویروس‌های باجگیر مانند Cryptolocker، موجب شده تا در سال ۲۰۱۵ هم شاهد انتشار گستره‌تر گونه‌های جدید این بدافزارها باشیم.
ویروس های باجگیر معمولاً به صورت ناگهانی به درون رایانه‌ها نفوذ می‌کنند و با رمزگذاری اطلاعات مهم و حساس کاربر از وی می خواهند تا برای رمزگشایی و باز کردن قفل این فایل‌ها مبلغی را به حساب‌های خاصی واریز کنند؛ که البته حتی با وجود واریز پول، فایل‌های رمزگذاری شده قابل بازیابی نخواهند بود!

به گزارش پاندا، حمله دستگاه‌های POS بانک‌ها برای سرقت مستقیم یا غیرمستقیم پول، در سال ۲۰۱۵ افزایش چشمگیری خواهد داشت.
محیط عملیاتی این دستگاه‌ها در بسیاری از موارد، در مقابل حملات سایبری آسیب پذیر هستند و همین مسئله موجب نفوذ و سرقت اطلاعات ارزشمند و یا اختلال در عملکرد این واسطه‌های حساس می‌گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه