- بیل گیتس - برای گسترش خدمات پولی موبایلی به ITU کمک می‌کند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- ITU با همکاری "بیل گیتس" بنیانگذار و مدیرعامل اسبق مایکروسافت تلاش می‌کند دسترسی مردم جهان به خدمات مخابراتی مالی را افزایش دهد.

"بیل گیتس" برای گسترش خدمات پولی موبایلی به ITU کمک می کند

سازمان جهانی مخابرات(ITU) بیش از هر زمان دیگر بر راهکارهای پولی موبایلی تمرکز کرده است و می‌کوشد به کمک "بیل گیتس"(Bill gates) خدمات گسترده‌تری در این زمینه ارائه دهد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، این سازمان اعلام کرده است که با همکاری "بیل گیتس" بنیانگذار و مدیرعامل اسبق مایکروسافت تلاش می‌کند دسترسی مردم جهان به خدمات مخابراتی مالی را افزایش دهد و مشکلات مردم جهان در این زمینه را برطرف سازد.

این سازمان بین‌المللی توضیح داد که این اقدامات گسترده برمبنای طرح ارائه شده از سوی "بنیاد خیریه بیل و میلیندا گیتس" دنبال می‌شود که این بنیاد از اعضای "واحد استانداردسازی ITU"(ITU T) نیز به‌حساب می‌آید.

این طور که سازمان جهانی مخابرات اعلام کرده است، "بیل گیتس" با اهداف خیرخواهانه و انسان‌دوستانه خود به ITU کمک می‌کند تا به صورت گسترده‌تر مردم فقیر جهان را تحت پوشش قرار دهد و امکان استفاده از خدمات پولی موبایلی را برای آن‌ها فراهم آورد.

این سازمان جهانی توضیح داد که توسعه استانداردهای کنونی برای ارایه هرچه بهتر سرویس‌های پولی موبایلی باعث کاهش هزینه خدمات و در نهایت افزایش دسترسی مردم به سرویس‌های بانکداری الکترونیکی می���شود.

 - بیل گیتس - برای گسترش خدمات پولی موبایلی به ITU کمک می‌کند - تصویر 2

"حمدون توره"(Hamadoun Touré) دبیرکل سازمان ITU در این خصوص گفت: «تاثیرات قابل ملاحظه بانکداری موبایلی در سراسر جهان مشهود است و کشورهای درحال توسعه به صورت گسترده از این خدمات استقبال کرده‌اند.»

او اظهار داشت تنها مسئله‌ای که فقدانش این روزها به خوبی حس می‌شود نبود یک استاندارد واحد برای سیستم‌ها و خدمات پولی موبایلی است تا از این طریق بتواند مردم را به صورت گسترده‌تر از مزایای این فضا بهره‌مند کرد.

"راجر ورهیز"(Rodger Voorhies) مدیر خدمات مالی مخصوص مردم فقیر در "بنیاد بیل و ملیندا گیتس" نیز در این باره توضیح داد: «افرادی که وضع مالی خوبی ندارند برای انجام خدمات مالی خود با پیچیدگی‌های فراوانی مواجه هستند. آن‌ها معمولا پول را به صورت نقدی حمل می‌کنند که این مسئله خطرات فراوانی برای آن‌ها به همراه می‌آورد و البته مجبورند برای استفاده از سرویس‌های مربوطه پول زیادی بپردازند. اما باید گفت خدمات مالی موبایلی تمام این مشکلات را به صورت یکجا حل می‌کند.»

 - بیل گیتس - برای گسترش خدمات پولی موبایلی به ITU کمک می‌کند - تصویر 3
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه